Archiwum aktualności - Fundacja Otwórz Oczy

Archiwum aktulaności

Okładka - Ja, Ojsciec

Ja, Ojciec - nowa publikacja

29-11-2012

AUTOPORTRET spotkał się z dobrym przyjęciem. Napłynęło do nas mnóstwo maili z komentarzami, zachętami, sugestiami... Jedną z nich była – powtarzana przez wiele osób – prośba, aby napisać również o niepełnosprawnych mężczyznach i ich rodzicielskim doświadczeniu. Stąd pomysł na książeczkę JA, OJCIEC.

Więcej...


„Warszawa dla mojej mamy” to nowy projekt Fundacji

18-09-2012

„Warszawa...” to połączenie mini przewodnika turystycznego z podręcznym pomocnikiem do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem i budowanie pozytywnych relacji rodzice/dzieci. Wszystko to w czasie spacerów po Warszawie, która – wbrew obiegowej opinii – jest w tej chwili chyba najciekawszym miastem w Polsce, gdzie przeszłość przenika się z nowoczesnością.

Więcej...


logo integracja

Integracja: Floret waży mniej niż noworodek

27-02-2012

Na stronie portalu www.niepelnosprawni.pl opublikowany został artykuł poświęcony macierzyństwu kobiet niepełnospranych. Tematem wywoławczym były wywiady z matkami wydane przez naszą Fundację.

Więcej...


Seminarium poświęcone projektowi - sala, goście

Spotkanie poświęcone projektowi Autoportret

04-02-2012

Temat macierzyństwa kobiet niepełnosprawnych był powodem spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych, dziennikarzy, a przede wszystkim samych matek. Organizatorem spotkania była Fundacja Otwórz Oczy.

Więcej...


okładka - Autoportret

AUTOPORTRET

04-01-2012

Rozpoczynamy pocztową, bezpłatną dystrybucję książkowej publikacji pt. AUTOPORTRET. Jest to opowieść o macierzyństwie kobiet niepełnosprawnych.

Więcej...


logo - Fundacja Wspólna Droga

Fundacja Otwórz Oczy partnerem ruchu społecznego Wspólnej Drogi!

16-09-2011

Nasza Fundacja uczestniczy w Partnerstwie na rzecz rozwoju w Polsce ruchu społecznego Wspólnej Drogi.

Więcej...


okładka: karty pracy dla nauczycieli, komiks: Każdy ma jakieś schody, pudełko gra memeory

Otwórz się!

16-09-2011

Fundacja OTWÓRZ OCZY partnerem merytorycznym projektu Urzędu Miasta Gdynia.

Więcej...


logo - Gdynia bez barier

Fundacja otrzymała medal "Gdynia bez barier"

17-05-2010

Fundacja "Otwórz Oczy" została nagrodzona prestiżową nagrodą za pomysł i wydanie książeczek "Moja mama jeździ na wózku", "Moja mama nie widzi", "Moja mama nie słyszy" w ramach projektu "Porozmawiajmy o uczuciach".

Więcej...


logo - Dzień Dobry TVN

Nasze książeczki w Dzień Dobry TVN

14-01-2010

Temat niepełnosprawnych mam zagościł w porannym bloku TVN - Dzień Dobry TVN.

Więcej...


grafika - książeczki

ZOBACZ NAS W TELEWIZJI

30-11-2009

W najbliższy czwartek 3 grudnia w Telewizyjnej Jedynce o godz. 11.05 w programie "Cztery Koła Ratunkowe" będzie prezentowany feieton poświęcony serii wydawniczej "Porozmawiajmy o Uczuciach"

Więcej...


Dystrybucja zakończona

28-10-2009

W dniu dzisiejszym została zakończona dystrybucja książeczek z serii "Porozmawiajmy o uczuciach" - oznacza to, że nie dysponujemy już egzemplarzami książeczek przeznaczonymi do wysyłki pocztowej.

Więcej...


Dyplom od AXA

Dyplom od Grupy AXA

23-09-2009

Firma AXA uhonorowała nasza Fundację dyplomem.

Więcej...


plakat

Aktywizacja niesłyszących - Sztafeta woli

17-06-2009

Fundacja wsparła inicjatywę skierowaną do osób niesłyszących. Konkurs zatytułowany "Sztafeta woli" ma zachęcić osoby niepełnosprawne do trwałego uczestnictwa w przygotowanych dla nich zajęciach.

Więcej...


fot. Tomasz Wojakowski - konferencja w Łodzi

Nieodkryte pokłady miłości

19-05-2009

Podczas konferencji "Współczesne oblicza rodzicielstwa: Samotna Matka nie jest samotna", odbywającej się 16 maja br.,w ramach XVI Dni Rodziny w Łodzi, zaprezentowawaliśmy program naszej Fundacji "Otwórz Oczy na Mamy!". Prowadząca konferencję prof.Dorota Podgórska-Jachnik podsumowała naszą prezentację słowami, że warto zauważyć te wielkie pokłady miłości - miłości nieodkrytej. Tej miłości, którą kobiety niepełnosprawne mogą dać swoim dzieciom...

Więcej...


fot. Dorota Podgórska-Jahnik

Naukowy głos poparcia dla programu Fundacji

03-02-2009

Profesor Dorota Podgórska-Jachnik zainteresowana działalnością Fundacji wyraziła swój pozytywny stosunek o autorskim programie Fundacji podejmującego problematykę macierzyństwa kobiet z niepełnosprawnościami– Otwórz oczy na mamy!.

Więcej...