Głos matek - Fundacja Otwórz Oczy

Głos matek

Matka głuchoniewidoma

Jestem mamą 4-miesięcznej Asi.
Patrząc na mnie można powiedzieć, że nie widać mojej niepełnosprawności. Jednakże mam poważną wadę wzroku oraz niedosłuch korygowany aparatami słuchowymi.

Więcej...

Kobiety o sobie

logo Integracja
Czy niepełnosprawność ma wpływ na kobiecość? To pytanie wywołało burzliwą dyskusję na naszym kolegium redakcyjnym. Były protesty, nawet głosy oburzenia w odpowiedzi na sugestię zawartą w pytaniu. Postanowiliśmy zasięgnąć w tej kwestii opinii samych ekspertek w tej dziedzinie - naszych Koleżanek Internautek i Czytelniczek magazynu Integracja.

Więcej...

Kobiety niesłyszące

Kiedy przyszłam na porodówkę kazali mi położyć się do boksu i czekać, po chwili jakaś pielęgniarka wyczytała moje nazwisko, więc podniosłam rękę i powiedziałam :Tu jestem, ale ona nie usłyszała i poszła, za jakiś czas przyszła znowu i znów mnie nie usłyszała, w końcu gdy mnie zauważyła to przyszła zła i zaczęła krzyczeć, dlaczego się nie odzywam, czy jestem głucha czy co? Gdy jej powiedziałam, że nie słyszę przychodziła i ciągle krzyczała, tak że nawet najintymniejsze szczegóły było słychać chyba na całym oddziale

Więcej...