III edycja - Spiew z głebi serca - Fundacja Otwórz Oczy

Kampania społeczna - Pokazujemy to co ważne

III edycja
Spiew z głebi serca


Najważniejsze jest niewidoczen dla oczu.

Wiesława Stolarczyk - www.otworzoczy.pl/stolarczyk

Nic nie widzisz, a my odczuwamy świat i kolory tak samo jak ty.
Anna Dymna

Artykuł prasowy

Są wśród nas osoby, które mimo ogromnego potencjału są niestety niedostrzegane. Są też osoby, które krzyczą do nas na możliwie różne sposoby - "zobaczcie jesteśmy".
Ale są również osoby, które po prostu ciesząc się życiem (mimo iż odebrane im zostało coś bardzo cennego), spełniają swoje marzenia i rozwijają swoje życiowe talenty. Mają w sobie jakąś niesamowitą siłę i ogromną chęć walki. Jednakże do osiągnięcia swego celu nie potrzebują krzyku i szalonego tłumu „dzikich” fanów. Oddziałują na otoczenie pewnego rodzaju kojącym spojrzeniem, emanują delikatnością i spokojem. Zostali obdarzeni niezwykłą siłą i determinacją. Od nich uczymy się nabierania dystansu do siebie i swoich problemów. Są to osoby – potocznie nazywane osobami niepełnosprawnymi. Natomiast możliwość kontaktu z tymi osobami sprawia, iż możemy powiedzieć za Panią Anną Dymną, cytuję: „Słowo "niepełnosprawność" słyszycie państwo dzisiaj ostatni raz - powiedziała Anna Dymna rozpoczynając razem z Maciejem Stuhrem uroczysty koncert pt. „Zaczarowana piosenka” (który w 2005 roku odbył się w Krakowie) na tej scenie piosenka odbierze znaczenie temu słowu”.
Twórczość tych osób, niezwykła chęć walki i miłość życia oraz niesamowite zdolności, sprawiają, iż przytoczony cytat staje się prawdą.
Niejednego, w pełni sprawnego człowieka, zawstydzić mogą osoby, które są w jakiś sposób dotknięte znamieniem niepełnosprawności fizycznej. Mimo pewnych niedyspozycji są niezwykle sprawnymi, kreatywnymi i bardzo utalentowanymi ludźmi.
Promocją takich osób zajmuje się właśnie Społeczna Inicjatywa „Otwórz oczy”. Wśród tych osób znaleźć można m.in. Wiesławę Stolarczyk - bohaterkę dwóch filmów dokumentalnych, laureatkę wielu nagród - między innymi pierwszej nagrody na festiwalu „Zaczarowana Piosenka”(w finale śpiewała z Grzegorzem Turnauem), jak również bohaterkę wielu audycji radiowych i telewizyjnych.
Wiesława jest osobą niewidomą od urodzenia. Jest wychowanką szkoły dla dzieci niewidomych w Laskach warszawskich. Obecnie pracuje w teatrze Zwierciadło i Studiu Integracji - stowarzyszeniu promującym twórczość osób niepełnosprawnych. Jest mamą sześcioletniej Igi, która jest jej największym sukcesem i spełnionym marzeniem.
Do odwiedzenia strony internetowej Wiesi serdecznie zachęcam.
Tomasz Wojakowski

Wróć