I edycja - Otwórz oczy, zobacz - Fundacja Otwórz Oczy

Kampania społeczna - Pokazujemy to co ważne

I edycja
Otwórz oczy, zobacz tych, którzy tego zrobić nie mogą

Możesz pomóc osobm niepełnosprawnym, to naprawdę bardzo proste.
Marcin Bosak i Tomasz Wojakowski

 

Artykuł prasowy

Kiedy ponad rok temu rozmawiałem z dwoma firmami przewożącymi ludzi busami, namawiając do świadczenia ulgowych przejazdów dla osób niewidomych i słabo widzących, nie sądziłem, że to pociągnie za sobą jeszcze wiele innych akcji. Tak powstała Społeczna Inicjatywa "Otwórz Oczy".
Nadrzędnym celem jej działalności jest podnoszenie świadomości społecznej o osobach niepełnosprawnych. Do tego przyczynia się otwarta postawa mediów, które udostępniały na moje propozycje swoje łamy czy czas antenowy, aby mówić o osobach z niepełnosprawnościami..
W październiku ubiegłego roku, na falach Radia Kielce, pierwszy raz rozbrzmiał spot dźwiękowy z hasłem wypowiadanym przez znanego aktora, Marcina Bosaka: "Otwórz Oczy, zobacz tych, którzy tego zrobić nie mogą". Kilkadziesiąt sekund słów, dźwięków, muzyki odsłania namiastkę życia człowieka pozbawionego wzroku. Tych, którzy jeszcze nie słyszeli spotu, pragnę poinformować, że jest on dostępny na stronie Inicjatywy (www.otworzoczy.pl). Gości także w kieleckiej rozgłośni w audycjach poświęconych osobom niewidomym.
Cieszę się, że Marcin Bosak nieprzerwanie wspiera ideę wrażliwości na osoby niepełnosprawne, propagowanej przez Inicjatywę "Otwórz Oczy". Przyłącza się do naszej kampanii pt. "Pokazujemy to co ważne". Poniższy plakat jest pierwszym z czterech, które będą prezentowane na łamach Państwa Tygodnika.

Tomasz Wojakowski

Wróć