Nieodkryte pokłady miłości - Fundacja Otwórz Oczy

Nieodkryte pokłady miłości

19-05-2009

fot. Tomasz Wojakowski - konferencja w Łodzi

Podczas konferencji "Współczesne oblicza rodzicielstwa: Samotna Matka nie jest samotna", odbywającej się 16 maja br., w ramach XVI Dni Rodziny w Łodzi, zaprezentowawaliśmy program naszej Fundacji "Otwórz Oczy na Mamy!". Prowadząca konferencję prof.Dorota Podgórska-Jachnik podsumowała naszą prezentację słowami, że warto zauważyć te wielkie pokłady miłości - miłości nieodkrytej. Tej miłości, którą kobiety niepełnosprawne mogą dać swoim dzieciom...
W naszym wystąpieniu przedstawiliśmy założenie programu "Otwórz Oczy na Mamy!", odwołując się przy tym do świadectw niepełnosprawnych mam, które potwierdzają potrzebę zajęcia się problematyka rodzicielstwa osób z niepełnsprawnościami. Ponadto pokazaliśmy krótkę prezentację zachęcającej do refleksji nad naszym stosunkiem do niepełnosprawnych mam, do przełamywania stereotypów, do zamiany litości na otwartość... Prezentację tę odnajdziecie na naszej stronie już w Dniu Matki - 26 maja.
Podczas Konferencji poruszonych zostało wiele interesujących zagadnien związanych z samotnym macierzyństwem m.in. związanych z życiem po rozwodzie, po śmierci małżonka, życiem samotnym wymuszonym emigracją zarobkową. Ponadto prezentowane były bardzo ciekawe Dobre Praktyki m.in dotyczące edukacji okołoporowej samotnych matek czy też związanych z aktywizacją społeczną i zawodową samotnych mam prowadzoną w Domu Matki i Dziecka w Opolu. Pełny program konferencji jest dostępny na stronie Łodzkiego Centrum Służby Rodzinie www.csr.org.pl -organizatora Dni Rodziny i konferencji.

Wróć