„Warszawa dla mojej mamy” to nowy projekt Fundacji - Fundacja Otwórz Oczy

„Warszawa dla mojej mamy” to nowy projekt Fundacji

18-09-2012

Książeczka – opisująca trasy spacerów po Warszawie, które mogą być pokonywane wspólnie z dziećmi przez osobę nawet z dużymi problemami w poruszaniu się – ma wyzwalać w dzieciach kreatywność i aktywność.   To przepis na to, aby mama razem dzieckiem – czytając i bawiąc się zwiedzała miasto według wskazówek zawartych w „pomocniku spacerowym”.

Ze strony projektu można też ściągnąć zabawy i kolorowanki zaproponowane w przewodniku – może to być źródło inspiracji do dalszej eksploracji miasta.

 W ramach „Warszawy...” dokonaliśmy też reedycji książeczek z serii „Moja mama...”, które w sposób prosty i czytelny oswajają dzieci z niepełnosprawością rodziców. Książeczki, wysoko ocenione przez odbiorców, są narzędziem ułatwiającym rozmawianie z dziećmi o niepełnosprawności. Wskazują też na wartość rodzinną, osobistą i społeczną rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością.

Strona poświęcona projektowi znajduje sie pod adresem: www.warszawadlamamy.otworzoczy.pl

 W ten sposób w ramach projektu powstaje unikalny pakiet 4 książeczek. 500 takich pakietów trafi do bibliotek publicznych, szkól i świetlic oraz organizacji pozarządowych z terenu Mazowsza.

logo Mazowsze

Projekt „Warszawa dla mojej mamy” dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Wróć